Prokuratūrai pavyko įrodyti – kavinės savininkė pripažinta kalta dėl susižalojusios mergaitės

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą pagal nuteistosios kasacinį skundą, jį atmetė ir paliko galioti Šiaulių apygardos teismo 2018 m. liepos 4 d. nuosprendį. Šiuo nuosprendžiu Joniškio rajone esančios kavinės savininkė buvo pripažinta kalta dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.

Šiaulių apygardos prokuratūrai, vadovavusiai šiam ikiteisminiam tyrimui, pavyko įrodyti, kad dėl 2014 metų gegužę moteriai priklausančioje kavinėje susižalojusios mergaitės kalta įmonės vadovė.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vienai joniškiečių šeimai apsilankymas pakelės kavinėje apkarto, kai tėvas su dviem vaikais, drauge ir kitu draugu nusprendė apsilankyti šalia kavinės esančiame mokamame parke. Lankytojai parke apžiūrėjo meškas, senovinius rakandus ir eidami išėjimo link pamatė medines sūpynes-suktuką, kurio viduryje buvo velnio skulptūra. Tiek vaikai, tiek suaugusieji sugalvojo pasisukti ant sūpynių – pasikeisdami tai vieni, tai kiti sukosi stovėdami ir laikydamiesi į velnio skulptūrą.

Netikėtai ant sūpynių besisukant moteriai su vaikais, medinė skulptūra nuvirto ir linksminęsi artimieji buvo nublokšti ant žemės. Daugiausiai sužeista mažiausioji 8-erių metų mergaitė buvo nugabenta į Joniškio ligoninę. Mergaitė patyrė įvairių sužalojimų, paniro į kelių dienų komą ir buvo gydoma Kauno klinikose.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad prie sūpynių jokių ženklų ribojančių žmonių skaičių ant jų, ar naudojimosi instrukcijos nebuvo. Kavinės savininkė kaltės nepripažino, tačiau teismas nustatė, kad parko teritorijoje prie sūpynių–suktuko pagrindo buvo netinkamai pritvirtinta velnio skulptūra, neįrengta jokių priemonių saugiai įsikibti, stabdyti bei neužtikrinta žmonių sauga kritimo atveju. Taip pat nesant pritvirtintų kėdžių ir rankenų, skirtų įsikibti, saugių stabdymo priemonių, apsaugos nuo kritimo, karuselės kritimo erdvėje įrengus betoninį taką, neįrengtas smūgį švelninantis paviršius ir taip pažeistos specialios elgesio saugumo taisyklės.

Teismas konstatavo, kad savininkė turėjo užtikrinti savo įmonės teritorijoje esančios karuselės atitiktį specialių teisės aktų reikalavimams, susijusiems su saugiu karuselės eksploatavimu.

Moteris nuteista pagal Baudžiamojo kodekso 137 straipsnio 3 dalį. Jai skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, kuri atidėta vieneriems metams šešiems mėnesiams, įpareigojant kavinės vadovę per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistosios priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Taip pat nuteistoji privalės nukentėjusiajai atlyginti daugiau nei 500 eurų turtinės žalos ir 20 tūkstančių eurų neturtinės žalos.

Generalinės prokuratūros inf.
Griežtai draudžiama Joniškėnas.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Joniškėnas.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Joniškėnas.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.201.121.213.

Rašyti

Portalo Joniškėnas.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Joniskis@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Joniškio policijos pareigūnai patruliavimui bei viešiems renginiams naudos ir paspirtukus

Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnus, policijos rėmėjus, palaikančius viešąją tvarką Joniškio rajono poilsio zonose, švenčių ...

Ugniagesiai įspėja: padegta žolė plinta žaibiškai

Prasidėjus pavasarinių orų sausajam periodui pasipila pernykštės žolės gaisrai. Paprastai jie kyla, kai Lietuvos gyventojai imasi ūkinės veik...